ЛЕТЕН ХИТ РЕЦЕПТ: Пита со вишни, сочна, врвно освежувачка

Потребно е:
1/2 кг тенки кори
1 кг вишни
малку шеќер
малку гриз
масло
За прелив:
100 гр шеќер
100 мл вода
1 ванилин шеќер
Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.