Лејкерси ќе подарат 20.000 дресови од Коби Брајант

Loading...

Лејкерси ќе подарат 22000 дресови од Коби Брајант на своите посетители, кои ќе бидат во салата на наредниот меч.
Преку сите седишта се поставени бројките кои тој ги носеше за време на кариерата, која ја помина целосно во овој тим. Половина од дресовите се со бројот 8, додека другата половина со бројката 24…
Токму поради ова се очекува салата да биде исполнета до последно место. А на црниот пазар цената на билетот веќе достигнува фантастични 800 долари.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...