Лејкерси ќе подарат 20.000 дресови од Коби Брајант

Лејкерси ќе подарат 22000 дресови од Коби Брајант на своите посетители, кои ќе бидат во салата на наредниот меч.
Преку сите седишта се поставени бројките кои тој ги носеше за време на кариерата, која ја помина целосно во овој тим. Половина од дресовите се со бројот 8, додека другата половина со бројката 24…
Токму поради ова се очекува салата да биде исполнета до последно место. А на црниот пазар цената на билетот веќе достигнува фантастични 800 долари.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.