Ливерпул го демолира Њукасл

Екипата на Ливерпул и без Луис Суарез се прошета низ Њукасл, забележувајќи ја најубедливата победа оваа сеозна.‘Црвените’ во Њукасл победија со 6:0, по два гола постигнаа Стариџ и Хендерсон, а по еден гол реализираа Агер и Борини, кој по повредата се врати во тимот.Манчестер Сити ја обезбеди втората позиција на табелата со победата над Вест Хем од 2:0. Тотенхем во Виган освои бод, но екипата на Виљаш-Боаш загуби два значајни бода во борбата за Лигата на шампиони.Бојс со авто гол во 90-та минута му донесе израмнување на Тотенхем. Евертон минимално со 1:0 со голот на Пиенар го победи Фулам, а со ист резултат Стоук го победи Норич.Гостинска победа забележа ВБА, во чии редови го немаше Горан Попов – ВБА во Саутемптон победи со 3:0.Недела, 28.април:Рединг-КПРЧелзи-СвонсиАрсенал-Манчестер ЈунатедПонеделник, 29.април:Астон Вила-Сандерленд.
МакфаксЕкипата на Ливерпул и без Луис Суарез се прошета низ Њукасл, забележувајќи ја најубедливата победа оваа сеозна.

Пронајдете не на следниве мрежи: