Лицето на пејачката буквално е унаказено – Брена не престанува да ги добива коментарите дека е страшило откако се појави вака

Српската пејачка Лепа Брена ги згрози своите фанови откако сите ги видоа нејзините нови фотографии.
Имено таа додека гостуваше во една музичка емисија фановите ги забележаа нејзините маани на како што велат унаказеното лице.
Лошата шминка само придонела лицето да и изгледа така, па лавината на коментари не можел да ја спречи никој.


-Сосема е логично жена на тие години да има несовршености, но сето тоа може да се корегира со добра сценска шминка, велат фановите.


Исто така и корисниците на Твитер и порачаа на Брена дека се унаказила со операции.
-Мене Лепа Брена ми изгледаше како страшило во вчерашното шоу на телевизија, шминката грозна, шминкерот не ја одбрал пудрата за нејзиниот тип на кожа. Секоја точка и се гледаше… жено влези во козметички салон за лице, не само ботокс да ставаш, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.