Лукаровски во статус за скандалозниот говор на Мицковски

Лукароски: Брука од човек… Брука од политичар… Брука од Македонец!

Христијан Мицкоски со својот денешен ПОЛИТИЧКИ говор го испогани големиот празник…

Во неговиот говор повеќе беше спомнуван СДСМ, отколку Илинден…

Во неговиот говор повеќе беа спомнувани Јанчев, Тодоров и Мијалков, отколку Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански…

Брука од човек… Брука од политичар… Брука од Македонец!

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.