Лукот нема да скапе брзо – Плус добивате нешто за кое даваме многу пари

Лукот е многу здрав и се препорачува да се користи, а да не се скапе лесно и брзо, има мал трик кој може да си го употребите.
Имено, се лупи лукот и се става во маслиново масло до употреба.
Вака добивате и ароматично масло.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.