Масовна тепачка на настап на Тања Савиќ: Клубот е целосно уништен

Како што дознава Pink.rs, в дошло до масовна тепачка за време на настапот на Тања Савиќ во Благај, кај Мостар.Имено, неколку лица учествувале во тепачка пред ноќен клуб, соопштија денеска од полицијата.Во 01 часот и 45 минути поголем број граѓани пријавиле во Итната помош на ПС Мостар Југ и ДС ПС Мостар Центар дека во тек е масовна тепачка пред клуб во Благај. На местото на настанот е упатена полициска патрола од ПС Мостар Југ, како и помош од припадници на ЈОП кои го ставиле јавниот ред и мир под контрола, соопштуваат од полицијата.
Со сведоците е извршен разговор, а повреден е А.Ц. кој одбил лекарска помош. Сега овој процес ќе продолжи согласно законот, велат од полицијата.Врз основа на видеата кои кружат на социјалните мрежи, се гледа дека штетата во клубот, по тепачката, е огромна. View this post on Instagram A post shared by NOVOSTI (@novosti_011)

Пронајдете не на следниве мрежи: