,,Мајка добро го воспита а таа е како палаво дете!” – Карлеуша им ги прости навредите на Нучи и Едита: Помирувањето успеа, таа не штедеше зборови (фото)

Јелена Карлеуша им го прости прозивките на Игор Паниќ Нучи и Едита Арадиновиќ на нејзината сметка од пред неколку месеци, а сега ги пофали и на Инстаграм.– Колку навистина е овој човек културен и воспитан. Мајка убаво го воспита – напиша ЈК за Нучи, а потоа ја прокоментира Едита:– Навистина мислам дека Едита е добра девојка и за неа имам слушнато само добри работи од луѓе кои ја познаваат. Таа налета на мене детски, веројатно под влијание на многумина. Затоа не бев груба… како со непослушно дете кое сакаш да го казниш, а не можеш затоа што те фаќа в лице – заклучи таа.Инаку, ЈК реагираше на следните изјави на нејзините помлади колеги:– Никогаш не сум имал длабока расправија за ништо. Ми се допадна од самиот почеток. Моите одговори беа толку духовити. Не навлегував во никакви расправии и немаше остри зборови. Јас бев нежен во таа приказна уште од почетокот, – рече Нучи, а Едита слично прокоментира:– Не сум скарана со неа. Еднаш го кажав моето мислење за неа. Таа ме деблокираше и се помиривме – признала Едита.

Пронајдете не на следниве мрежи: