Мајка му на Гвардиола почина од КОРОНАВИРУС, потврди Манчестер Јунајтед

Loading...

Мајка му на Гвардиола почина од КОРОНАВИРУС, потврди Манчестер Јунајтед

Мајката на Пеп Гвардиола почина на 82-годишна возраст од коронавирусот, потврдија од Манчестер Сити.
Долорите Сала Карио почина во Барселона во понеделникот, при што клубот објави изјава преку нивниот официјален профил на Твитер.
Во него се вели: „Семејството Манчестер Сити е опустошено да ја пријави смртта денес на мајката на Пеп, Долорс Сала Карио во Манреза, Барселона, откако договори со коронавирус. Таа имаше 82 години.
„Секој што е поврзан со клубот им испраќа свои најтешки симпатии во ова најстрашно време до Пеп, неговото семејство и сите нивни пријатели“.

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирусот

Биле во брак 51 година, починаа од коронавирус еден по друг во интервал од шест минути

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...