Мекгрејди нов играч на Сан Антонио

Тренерот на Сан Антонио, Грег Попович, пред почетокот на плеј офот во НБА лигата, реши екипата да ја засили со уште еден ветеран, на Џинобили, Данкан и Паркер, друштво до крајот на сезоната ќе им прави Трејси Мекгрејди.Седумкратниот Ол стар играч, пред извесно време се врати од Кина каде настапуваше за екипата на Квингдао и каде во просек имаше 25 поени и 7,2 скока по натпревар.Популарниот Т-Мек во кариерата во НБА лигата има одиграно 938 натпревари, од кои 44 во плеј офот, како играч на Торонто, Орландо, Хјустон и Њујорк во просек бележел по 19,6 поени, 5,6 скока и 4,4 асистенции по натпревар.
МакфаксТренерот на Сан Антонио, Грег Попович, пред почетокот на плеј офот во НБА лигата, реши екипата да ја засили со уште ед

Пронајдете не на следниве мрежи: