МЗТ со победа ја заврши сезоната во АБА лигата

 Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродорм труимфално ја завршија деби сезоната во Јадранската лига, откако, во саботата, како гости ја совладаа Крка со 80:68.Центарскиот двоец Ѓорѓи Чековски и Тодор Гечевски го предводеа тимот до победата – Чековски постигна 26, а Гечевски 20 поени.Дебитанската сезона во АБА лигата македонскиот шампион ја заврши со 14 победи и 12 порази, со оглед на резултатите од последното коло МЗТ заврши на седмото место.Последното коло ја донесе и разврската околу екипите кои ќе играат на завршниот турнир, тоа се Игокеа, Црвена звезда, Раднички и Партизан.
Макфакс Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродорм труимфално ја завршија деби сезоната во Јадранската лига, откако, во са

Пронајдете не на следниве мрежи: