Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа

Мигрантите на различни начини гледаат да стигнат до Европа, па така еден е снимен во многу ентузистички обид.
На Фејсбук кружи снимка од еден мигрант снимен во пристаниште во Мароко кој на брод се обидел да се прошверцува качен врз камион кој го пренесувале на траект.

Легнал на покривот од камионот мислејќи дека никој не го гледа. Можеби не го виделе работниците од пристаништето, но заборави дека има луѓе и на палубата.
Нормално неговиот гест ги насмеа и тие што го снимија видеото, што и се забележува на снимката.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.