Мини-чизкејк со капини и јагоди

Повеќеслоен десерт кој ќе ве воодушеви!
Состојки:
За подлогата:
200 гр интегрален бисквит
3 лажици кафеав шеќер
120 гр стопен путер
За првиот крем:
500 гр сирен намаз
сок од еден лимон
2 јајца
3 лажици шеќер
1 ванилин шеќер


За вториот крем:
2 павлаки
3 лажици шеќер
1 ванилин шеќер
За украсување:
100 гр јагоди
100 гр капини

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.