Мини-чизкејк со капини и јагоди

Loading...

Повеќеслоен десерт кој ќе ве воодушеви!
Состојки:
За подлогата:
200 гр интегрален бисквит
3 лажици кафеав шеќер
120 гр стопен путер
За првиот крем:
500 гр сирен намаз
сок од еден лимон
2 јајца
3 лажици шеќер
1 ванилин шеќер


За вториот крем:
2 павлаки
3 лажици шеќер
1 ванилин шеќер
За украсување:
100 гр јагоди
100 гр капини

loading...