Мислеле дека имаат крадци во домот, а кога ја погледнале безбедносната камера останале без здив- по ова многумина ќе стават камери

Речиси мирна ноќ да имаше едно семејство од Калифорнија се додека среде ноќ не ги разбудија чудни звуци во дворот.
Семејството Росас мислело дека станува збор за кражба, но набрзо се излажале.
Откако ја провериле снимката од безбедносните камери сфатиле дека во прашање биле две мечки кои дошле пред нивната врата.
-Слушнав звук пред нашата врата и без загрижен, бидејќи мислев дека се крадци кои сакаат да влезат во нашиот дом, раскажува Педро Росас за порталот Метро УК.
Тој вели откако ги провериле сигурносните камери останале во шок. Ни на крај памет не очекувале дека пред вратата ќе има две мечки кои ќе се тепаат меѓусебно.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.