Мицковски откри уште една грешка во низата деновиве. Сега освен што му е грешка Данела, Попова СФАТИЛ дека било грешка и што е ШПИЦЕН КАНДИДАТ

Мицковски во интервју за „Република“ првпат открива дека размислува да се кандидира за носител на листата на следните избори.

Мицковски ја продолжува праксата да открива проблеми и мани кај сите други истовремено правејки трансмисија на одговорноста кон сите само не и откривајки ја кај него. Најновото откритие му е дека ШПИЦЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕМИЕР со кое што беше многу горд (се сеќавате на сите билборди тоа беше ПРЕНАГЛАСЕНО) било грешка…
Мицковски откри уште една грешка во низата деновиве. Сега освен што му е грешка Данела, Попова откри дека било грешка и што е ШПИЦЕН КАНДИДАТ

На последните избори се испишав како борец и како кандидат за премиер, што од денешна перспектива беше погрешен потег и чекор.

На овие избори ќе бидам на една од листите како кандидат и претставник за состав на идната влада.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.