Младата репрезентација гостува во Сараево

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, во вторник ќе одиграат контролна средба со врсниците од Босна и Херцеговина.Натпреварот е дел од подготовките кои ги спроведува селекторот Бобан Бабунски пред стартот на квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство кое во 2015 година ќе се одржи во Чешка.Македонија за противници во Групата 8 ги доби Израел, Португалија, Норвешка и Азербејџан.Мечот со Босна и Херцеговина за младите македонски фудбалери ќе биде втор во период од четири дена, во саботата во Анталија Македонија загуби од Турција со 3:5.Натпреварот на младите репрезентации на Босна и Херцеговина и Македонија ќе се одигра на стадионот на Славија во Сараево со почеток во 15:30 часот.
МакфаксФудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, во вторник ќе одиграат контролна средба со врсниците од

Пронајдете не на следниве мрежи: