МЛАТЕЊЕ ПРАЗНА СЛАМА ОД МИЦКОВСКИ: Цел саат ламентирање за се и сешто, па дури и за светско првенство во Катар

Цел саат да зборуваш за се и сешто па дури и за светско првенство во Катар но да не кажеш ништо за нашиот пат кон ЕУ зборува најгласно за тоа колку е забегано ова ВМРО ДПМНЕ, колку се забегани и колку се одлепени од реалноста.

Најтрагично е што ова беше настан за младите во партијата, а токму младите се со куфери спакувани за запад а он цел саат не ја спомена европската унија, колку е забегана работата…

Како пропадна подмладокот е прашање кое на кое што треба сериозно да се одговара:

Некогаш младината на ВМРО беше моторот на промените и основната енергија во општеството. Годишната конференција се славеше во рок, во мај… Имаше статут и независност. Имаше своја посебност. Денеска е тоа орнаментика, декорација. Еден обичен Општински комитет кој се свикува кога му треба на лидерот да се слика и да си држи говори ала Фидел Кастро. Младина која што наместо да се бори за подобра иднина умира да направи селфи со Даскало… Тажно…
МЛАТЕЊЕ ПРАЗНА СЛАМА ОД МИЦКОВСКИ: Цел саат ламентирање за се и сешто, па дури и за светско првенство во Катар
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.