МОЈОТ НАЈДОБАР ПРИЈАТЕЛ СЕ ОБИДЕ ДА МЕ СИЛУВА! Гоца Тржан ги раскажа грозоморните детали – имала 18 години, ја терал на с*кс

Познатата пејачка Гоца Тржан проговори за траумата од раната младост кога нејзината најдобра пријателка ја злоупотребила нејзината доверба и се обидела сексуално да ја нападне.

“Доживеав непријатност како девојче, како и многу жени, но мислам дека тие стануваат свесни за тоа дури кога ќе пораснат. Повеќето жени доживеале некаква сексуална злоупотреба во животот. И јас сум доживеала”, рече Гоца Тржан и објасни што ѝ се случи со најдобриот другар:

МОЈОТ НАЈДОБАР ПРИЈАТЕЛ СЕ ОБИДЕ ДА МЕ СИЛУВА! Гоца Тржан ги раскажа грозоморните детали – имала 18 години, ја терал на с*кс

„Јас и мојот пријател бевме многу блиски, имав безгранична доверба во него, а тој го искористи тоа. Не ни сонував дека некогаш ќе се обиде да ми наштети, а сакаше да ме натера на секс.

Сакав само да го заборавам тој пекол, па молчев. Не го пријавив затоа што се плашев од осудата на оние околу мене: „Што правеше сама со него?“. Мислам дека и денес жртвите молчат поради истата причина“.

Тогаш Гоца ги советуваше сите жени внимателно да избираат пријатели и партнери: „Девојките треба да ги научиме да бидат опкружени со мажи на кои во секое време ќе можат да им кажат „не“ и да бидат сигурни дека некој ќе ги слуша.

При влегувањето во врска треба да внимаваат како дечкото се однесува со луѓето во неговата околина, сообраќајот… Доколку има некакви индикации за насилничко однесување со него, тоа значи дека ваквото однесување нема да ве заобиколи ниту вас“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.