Мојсовски во тимот на колото во ЛШ

Средниот бек на Металург, Наумче Мојсовски, е избран во идеалниот тим по првите осмина финални натпревари во Лигата на шампиони.Играчот на Металург, со девет погодоци го предводеше тимот до победата во Минск со 26:23 над Динамо.Покрај Мојсовски во идеалната седумка се најдоа: голман – Роланд Миклер (ПИК Сегед), десно крило – Ханс Линдберг (Хамбург), десен бек – Марциј Лијевски (Хамбург), лев бек – Борут Мацковшек (Цеље), лево крило – Валур Сигурдсон (Кил), пивот – Матеј Габер (Горење).
МакфаксСредниот бек на Металург, Наумче Мојсовски, е избран во идеалниот тим по првите осмина финални натпревари во Лиг

Пронајдете не на следниве мрежи: