Мурињо го уценува Абрамович

Спортскиот директор на Челзи, Мајк Еманало, ќе мора да го напушти „Стенфорд Бриџ“, доколку ’сините’ го посакуваат враќањето на Жозе Мурињо.Имено, Португалецот на сопственикот Роман Абрамович му ставил до знаење дека не сака да работи со Еманало, кој е многу влијателен на „Стенфорд Бриџ“, каде како скаут работи веќе шест години.Наводно, Еманало, бил „очите и ушите“ на Абрамович, кој преку него дознавал сè што се случува во клубот. Од друга страна, Мурињо, сака да има целосна слобода и не сака никој да му се меша во работата.И покрај досегашниот статус кој го има во клубот, англиските медиуми пренесуваат дека Абрамович ја загубил довербата во Еманало, најмногу поради тоа што тој го убедил на клупата да го донесе Рафа Бенитез.
МакфаксСпортскиот директор на Челзи, Мајк Еманало, ќе мора да го напушти „Стенфорд Бриџ“, доколку ’си

Пронајдете не на следниве мрежи: