Мурињо на Челзи му поставил три услови

Жозе Мурињо ќе се врати на клупата на Челзи само доколку му бидат исполнети три услови, пренесува британскиот „The Mirror“.Според истиот извор, Мурињо разговарал со сопственикот на ‘сините’ Роман Абрамович и му ги поставил условите – годишна плата од 12 милиони фунти, екипата да избори пласман во Лигата на шампиони и легендата на тимот Френк Лампард да остане во клубот.Раководството на Челзи не сака да го продолжи договорот со Лампард, кој со 202 гола е најдобриот стрелец во историјата на клубот, но Мурињо смета дека тој е еден од клучните играчи во играта на лондонскиот тим.Мурињо беше тренер на Челзи од 2004 до 2007 година, во наведениот период освои две шампионски титули, два пати триумфираше во Лига купот и еднаш го освои ФА купот.
МакфаксЖозе Мурињо ќе се врати на клупата на Челзи само доколку му бидат исполнети три услови, пренесува британскиот „T

Пронајдете не на следниве мрежи: