Намаз од домати и лук – За пица или за со кришка леб

Направете вкусен намаз со домати и лук.

СОСТОЈКИ:
500 гр. домати од тегла
1 лажица масло
1 прстофат сол
4 чешни лук
4 лажици мајонез
2 лажици крем сирење
½ лажички бибер

ПОДГОТОВКА:

Се лупат и сечат додматите и се ставаат во шерпа.
Се додава масло и се динста на оган да испари течноста.
Се додава ситнет лук откако ќе се префрлат во сад, се става мајонез, сол и бибер и крем сирење.
Се меша.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.