Нани на чекор до ПСЖ

Екипата на Париз Сент Жермен е се поблиску до остварување на својата огромна желба да во својот тим се засили со португалскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед.Англиските медиуми веќе на големо ја пласираат информацијата дека тимот на ПСЖ подготвил понуда која англискиот тим не би можел да ја одбие, па така се чини дека португалецот е на чекор до трансфер во екипата на Париз Сент Жермен.
„Дејли Експрес“ пренесува дека Нани е огромна желба на раководството на ПСЖ, па францускиот тим сака по секоја цена да го доведе.
Има неколку варијанти, за кои англискиот медиум пренесува за да ја докаже реалноста на оваа сторија. Имено, тимот на Манчестер Јунајтед веќе е познато дека е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе Анхел Ди Мариа од Реал Мадрид.
Од друга страна, тимот на ПСЖ веќе се откажува од напорите да го реализира трансферот на Ди Мариа, а финалната разврска се чини е тоа што токму францускиот тим на Монако, кој се чини има одредени проблеми во финансискиот дел се откажува од ангажман на Нани, па останува само тимот на ПСЖ посериозна дестинација за португалскиот интернационалец.Англиските медиуми веќе на големо ја пласираат информацијата дека тимот на ПСЖ подготвил понуда која англискиот тим не

Пронајдете не на следниве мрежи: