Наскоро пристига Барби телефон

Компанијата HMD која е задолжена за телефоните на Нокиа ќе го „оживее“ телефонот што го користи Барби.HMD has announced a new Barbie Flip Phone. It will arrive this summer 2024. More phones to launch this year.The brand’s focus will be on making affordable, desirable, long-lasting, and repairable phones.#HMD #Barbie #MWC24 #MWCBarcelona2024 pic.twitter.com/BBUMLefTql— Mukul Sharma (@stufflistings) February 25, 2024Ако се прашувавте кога брендовите конечно ќе престанат да се обидуваат да заработат од франшизата Барби, одговорот е дека тоа нема да биде наскоро.HMD (или Human Mobile Devices), која произведува Nokia телефони во последните неколку години, објави за време на MWC дека соработува со Mattel за да го лансира официјалниот Barbie Flip Phone ова лето. Секако, ќе биде розев, со допир на „сјај“.Се сугерира дека телефонот Барби ќе нуди основни функции. Тоа ќе биде класичен телефон, а не паметен телефон, а HMD ќе го пласира како додаток наменет за „стил, носталгија и многу потребна дигитална детоксикација“.HMD допрва треба да открие повеќе детали, како што се цената или вистинските фотографии на уредот, но компанијата вели дека планира да го претстави Barbie Flip Phone на MWC, па најверојатно ќе видиме повеќе од него подоцна оваа недела.Повеќето луѓе можеби сè уште не се подготвени целосно да ги отфрлат своите паметни телефони, но ако барате горилник, ова е веројатно еден од најслатките што можете да ги добиете.

Пронајдете не на следниве мрежи: