Насмеана невеста позираше по венчавката во Бејрут, а потоа се сѐ стресе- по трагедијата остана само чад

Либан ги живее можеби најпеколните мигови од своето постоење.
На секоја минута стигнуваат морничавите видеа кои говорат за катастрофата која го потресе целиот свет.
На едно од тие видеа се гледа и како несреќата и го направи пекол најубавиот ден на една невеста.
Имено на снимката се гледа како додека млада невеста се фотографира со бидермаер во рацете буквално и одлетува и се сѐ тресе зад неа.
На видеото се слуша и страшниот звук по кој следуваше трагедијата исполнета со многу чад зад себе, погледнете.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.