НАСТАВНИЧКА ЗАВЕЛА УЧЕНИК Штом почнала да работи, стапила во врска со малолетник

Само две недели откако Ешли Вафл (22) дојде како заменик наставник, таа почнала да се допишува со ученик (16). Гласините за врската на наставникот и ученикот стигнале до директорот, кој ја известил полицијата.

НАСТАВНИЧКА ЗАВЕЛА УЧЕНИК Штом почнала да работи, стапила во врска со малолетник

Вафли во два наврати имала секс со студентката во нејзиниот стан во Оклахома, откако претходно се допишувале преку Snapchat. Штом се дознало, таа добила отказ. Полицијата ја привела и таа сега чека судење.

За две точки од обвинението за силување, ѝ се заканува затворска казна до 15 години.

Гласините за врската на наставникот и ученикот стигнале до директорот, кој ја известил полицијата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.