Најдобриот рецепт за пилешки стек со сусам и сенф

Потребни состојки:
Неколку парчиња пилешки стек
100 г сусам
Сенф
Сол и бибер
Лук во прав
Масло
Начин на подготовка:
Исечкајте го месото, посолете, додајте бибер и наросете со лук во прав. Премачкајте со сенф и додајте сусам.
Премачкајте го тавчето со масло и испржете го месото и од двете страни. Сервирајте со прилог по желба.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.