Најточниот неделен хороскоп од 22 до 29 април! Полната месечина во Шкорпија носи драматични промени за 4 хороскопски знац

Ни претстои важна астролошка недела, во која нè очекува полна месечина во Шкорпија, која ќе предизвика големи промени кај сите знаци, особено кај Бикот, Скорпијата, Лавот и Водолиите. Секоја полна месечина го симболизира крајот на еден животен циклус, а во исто време и почеток на нешто ново. Секако, нема да помине без фрустрации, драма и емотивен колапс. Меркур се движи напред на 25 април, па нерешените преговори и документите конечно ќе ја видат светлината на денот.ОВЕНРабота – Венера и Меркур во вашиот знак ви носат убава недела, иако ретроградниот период трае до 25 април. Имате различни идеи како да го подобрите бизнисот и Сонцето во Бик од 19 април може да ви донесе зголемување на заработката. Влегувате во недела во која ѕвездите ќе ве фаворизираат за пари .Љубов – Венера во вашиот знак носи многу можности за романса, но и романтични средби. Можете лесно да се заљубите како никогаш досега во животот. Во наредните денови ќе добиете мали подароци, а луѓето кои се грижат за вас ќе ве опсипуваат со внимание.Здравје – Добро.БИКРабота – Нагласениот дванаесетти квадрат укажува дека ги криете вашите вистински намери на работното место. Всушност, не сте ни сигурни каква одлука ќе донесете бидејќи осцилирате помеѓу неочекувани потези и одложување на неизбежното. Полната месечина во Шкорпија на 24 април ви носи промена во деловното партнерство. Тоа е настан кој ќе условува нов вид на соработка, а на почетокот драматично ќе ви недостасува.Љубов – Венера во Овен ви носи кратки, страсни врски, во кои ќе уживате во овој период. Сакате да ја задржите слободата, но и новите возбудувања, па расположени сте за флерт како и за излегување на затворени места. Една Риба ќе се обиде да ве запознае.Здравје – Психолошки проблеми и несоница.БЛИЗНАЦИТЕРабота – Ретроградниот Меркур го заматува вашето расудување, па донесувате погрешни одлуки, а лесно е да ве исфрли од колосек. Сè повеќе ги браните своите грешки бидејќи едноставно не сфаќате дека грешите. Подгответе се за одложувања, пролонгирања и одложувања од секаков вид. Ќе работите под притисок, а најголемиот стрес ќе си го наметнете.Љубов – Можно е ново познанство . Во фаза сте кога сте подготвени да ризикувате „сè или ништо“ со некого, а од друга страна поради ретроградниот Меркур се сеќавате и на минатото. Во фаза сте во која лесно можете да барате поранешни партнери бидејќи ќе почувствувате дека имате некои нерасчистени сметки.Здравје – уште полошо.РАКРабота – Сонцето во Бик ви носи подобрување на финансиската состојба . Ќе работите на повеќе деловни проекти истовремено и нема да ви се допаѓа притисокот што го чувствувате на работното место. Желни сте за промени и сакате веднаш да ги спроведете.Љубов – Венера во Овен може да ви донесе флерт на работа, но тоа ќе биде минливо. Рибите, односно луѓето кои се доволно интуитивни за да ве разберат, му угодуваат на вашиот сензибилитет. Идеален период од годината е да планирате патување со саканата личност.Здравје – Добро.ЛАВРабота – Сонувате за патување, но од следната недела ќе мора да се фокусирате на работата. Веројатно ќе добиете унапредување или можност да се докажете на работното место. Ќе ви биде стресно, но ќе се носите со обврските. Поради ретроградниот Меркур финансиската состојба не е стабилна до 25 април.Љубов – Венера во Овен може да ви донесе романса на патување. Исто така, можете да очекувате едно лице да се појави од патот. Емотивно сте се разбудиле, но работата ќе ви биде приоритет во следниот месец.Здрваље – Чувствителен.ДЕВИЦАБизнис – Меркур е сè уште ретрограден , а Марс е во Риби до 30 април, па ќе имате впечаток дека ништо не мрда од „мртвата точка“. Сите нови проекти се на чекање, па важните одлуки ќе мора да ги оставите до крајот на месецот.Љубов – Се наоѓате во период кога емотивно доживувате судир со реалноста. Поради ова, лесно ви е да се разочарате од партнерот. Доколку сте имале ново познанство, лесно може да се разочарате бидејќи сте имале преголеми очекувања. Поради ретроградниот Меркур, не е добро да се враќате во минатото.Здравје – Послабо.ВАГАБизнис – Венера во Овен ве тера да преземете иницијатива, па немате трпение и сакате брзи промени. Сепак, поради ретроградниот Меркур и Марс во Риби, ништо не се менува преку ноќ, па ќе мора да почекате поповолен момент. Одредени соработници лесно можат да ве разочараат во овој период.Љубов – Марс во близина на Нептун ви носи криза, особено ако сте во брак. Не е добра недела ниту за започнување нова романса, но ќе има флерт. Ве привлекуваат луѓе кои се привлечни и познати во јавноста. Овенот ќе ве задоволи, додека Рибите можат да ве разочараат.Здравје   – уште полошо.СКОРПИЈАРабота   – Планетите во Овен ви одговараат на работа, па сте расположени за работа и докажување. Сакате да направите нешто динамично, па можете да очекувате нова понуда која ќе ви биде примамлива. Она на што треба да внимавате се советите на пријателите, кои во овој период може да бидат погрешни.Љубов – Венера во Овен ви носи љубов преку работа. Ова е некој кој или работи со вас или го познавате ова лице преку деловни контакти. Поради полната месечина во вашиот знак на 24 април, ќе бидете многу емотивно нестабилни, а поради тоа можна е и љубовна криза. Ако сте во брак или врска која се распаѓа, може да очекувате крах.Здравје – Добро.СТРЕЛЕЦРабота – Сонцето му се приближува на Бикот , па ќе бидете подобро организирани на работа. Искористете го нагонот што го имате од планетите во Овен за да инвестирате во иницијатива што може да донесе успех. Марс во Риби издржете до 30 април, а потоа конечно ќе почнете да чувствувате повеќе движечка енергија.Љубов – Венера во Овен ви носи можност за брзо влегување во врска. Тоа е некој кој е активен, спортски ориентиран. На места од јавен тип ќе остварите интересни познанства, па затоа не треба да ги одбивате поканите за состаноци. Ќе ве интересира и изгледот на личност од минатото.Здравје – Послабо до 30 април.ЈАРЕЦРабота – Сезоната на Бик ви одговара, па од следната недела ќе можете подобро да се организирате. Ќе бидете задолжени за организација на работата на работа, па многумина ќе ја искористат можноста да се потпрат на вас. Пазете се од големите ветувања, бидејќи важните одлуки и договори треба да почекаат до 25 април.Љубов – Сонцето во петтата куќа ви носи добар период за проширување на семејството. Ако сте слободни, ќе имате познанства со Бик или Лав. Почнувајќи од следната недела, почнувате да излегувате повеќе на места од јавен тип.Здравје – подобро.ВОДОЛИЈАРабота – Изминативе денови добивте различни ветувања, а прашање е дали ќе се исполнат поради ретроградниот Меркур. Доколку треба да потпишете важен документ, подобро е да го почекате периодот по 25 април. Полната месечина во десеттата куќа на 24 април може да ви донесе промена на работата.Љубов – Венера во Овен ви носи многу преписки и нови контакти. Сепак, освен допишување и минлива возбуда, во овој период нема да има поголем напредок. Ќе има многу зборови кои не значат многу, а конкретното спроведување на плановите често ќе остане на пораки.Здравје – Добро.РИБАБизнис – Сонцето во Бик ви носи нови шанси за преговори. Секако, поради ретроградниот Меркур ќе имате потешкотии да ја донесете вистинската одлука, особено ако се работи за пари. Затоа по 25 април се ќе ви биде многу појасно. Љубов – Поради Марс во вашиот знак до 30 април сте многу чувствителни и склони кон расправии, па затоа и за најмалите грешки ќе го обвинувате партнерот. Сепак, искористете го Сонцето во Бик за да ја подобрите комуникацијата со најблиските.Здравје – Полошо до 30 април.

Пронајдете не на следниве мрежи: