Најтрофејната светска нација Бразил испиша нов рекорд на Мундијалите (ФОТО)

Најтрофејната светска нација Бразил, петкратниот светски првак и еден од најголемите фаворити за „златниот трофеј“ во Катар постави нов рекорд на Мундијалите откако со две победи вчера го визираа осминафиналето како една од трите селекции досега покрај светскиот првак Франција и Португалија.

Бразилците, кои се рекордери по бројот на настапи на Мундијалите, бројот на дадени голови, бројот на освоени трофеи и победи, сега постави рекорд од 17 меча по ред на Мундијалите без пораз во групната фаза.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.