На Бензема одземена возачката идните осум месеци

Францускиот фудбалски репрезентативец и напаѓач на мадридски Реал, Карим Безнема е казнет со одземање на возачката дозвола во период од осум месеци и 18 илјади евра глоба.

Бензема бил снимен на 3-ти февруари од безбедносните камери како на дел од патот на кој најголема дозволен брзина е 100 километри на час, возел со брзина поголема од 20 километри на час.
 Казната на Бензема му е одредена поради пребрзо возење на обиколницата крај шпанската престолнина, одреди во петокот судот во Мадрид, откако рочиштето биле презакажано од претходно закажаниот датум 26-ти март, бидејќи тогаш со Франција настапува во квалификациите за Светското првенство против Шпанија во Париз.
 Франција и Шпанија имаат по седум бодови на врвот на нивната квалификациска група за Светското првенство 2014 во Бразил.
Францускиот фудбалски репрезентативец и напаѓач на мадридски Реал, Карим Безнема е казнет со одземање на возачката доз

Пронајдете не на следниве мрежи: