НБА: Победи за Торонто и ЛА Клиперс

Две средби се одиграа во НБА лигата, во нив победи забележаа Торонто и ЛА Клиперс, додека мечот помеѓу Бостон и Индијана не се одигра поради терористичкиот напад, кој ден претходнно се случи на маратонската трка во Бостон.Торонто ја совлада Атланта со 113:96 – Демаркус Дерозан со 30 поени го предводеше тимот од Канада до 33-та победа во 48-от натпревар сезонава.Атланта има учинок од 47 победи и 37 порази и во плеј офот ќе влезе од шестата позиција во Источната конференција, најпрецизен играч на Хокси беше Кајл Корвер со 13 поени.ЛА Клиперс го победија Портланд со 93:77 – Керон Батлер постигна 22 поени, додека Блејк Грифин имаше учинок од 16 поени, шест скокови и четири асистенции.Клиперси се сигурни на четвртата позиција во Западната конференција, а со скор 55-26 ја освоија титулата во Пацифик дивизијата.
МакфаксДве средби се одиграа во НБА лигата, во нив победи забележаа Торонто и ЛА Клиперс, додека мечот помеѓу Бостон и Индија

Пронајдете не на следниве мрежи: