Невреме го погоди Белград

Loading...

Главниот град на Србија, Белград попладнево беше погоден од силно невреме.
Како што пишува Блиц, белграѓани во текот на денот уживале во пријатните 29 целзјусови степени, но како што било најавено во временската прогноза, градот бил погоден од силен дожд.
На левата страна од крајбрежјето на Дунав и во центарот на градот паѓал и град со големина на лешник.
Републичкиот хидрометеоролошки завод издал портокалово предупредување, со напомена дека во Белград се очекуваат локални дождови и грмотевици.

loading...