НЕОФИЦИЈАЛНО: заразени се 6 здравствени работници во болницата 8 Септември

Loading...

НЕОФИЦИЈАЛНО: заразени се 6 здравствени работници во болницата 8 Септември

Градската болница 8-ми Септември има заразени 6 здравствени работници, а над 10 лица се ставени во самоизолација, е непотврдена информација која кружи.

Во тек се проверките кои треба да покажат како КОРОНАТА се проширила помеѓу медицинскиот персонал во болницата.

Оваа установа е единствената во државата каде што се прави тријажа на сите пациенти кои што влегуваат во болницата. Болницата со официјална информација не потврдува сеуште дали е точна бројката што е објавена.

Денеска Македонија го има рекордот на новозаразени:

Неофицијално денеска нови околу 160 случаи

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...