НЕОФИЦИЈАЛНО: заразени се 6 здравствени работници во болницата 8 Септември

НЕОФИЦИЈАЛНО: заразени се 6 здравствени работници во болницата 8 Септември

Градската болница 8-ми Септември има заразени 6 здравствени работници, а над 10 лица се ставени во самоизолација, е непотврдена информација која кружи.

Во тек се проверките кои треба да покажат како КОРОНАТА се проширила помеѓу медицинскиот персонал во болницата.

Оваа установа е единствената во државата каде што се прави тријажа на сите пациенти кои што влегуваат во болницата. Болницата со официјална информација не потврдува сеуште дали е точна бројката што е објавена.

Денеска Македонија го има рекордот на новозаразени:

Неофицијално денеска нови околу 160 случаи

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.