Неочекувано! Кралското семејство повторно попушти кон Меган Маркл, упатени честитики за нејзиниот 39-ти роденден

Меган Маркл денес го слави својот 39-ти роденден. Војвотката од Сасекс моментално живее во Лос Анџелес со нејзиниот сопруг принцот Хари (35) и нивниот син Арчи.

Кралицата Елизабета и посакала среќен 39-ти роденден на војвотката од Сасекс, Меган Маркл, преку официјалниот профил на кралското семејство.

Исто така, честитки за нејзиниот роденден упатија и од Кенсингтон Палатата, која е службена резиденција на војводата и војводката од Кембриџ, Принцот Вилијам и Кејт.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.