Николовски: Очекуваме сигурна победа на СДСМ

Николовски: Очекуваме сигурна победа на СДСМ

Во првата прес конференција по затворањето на кутиите Љупчо Николовски од СДСМ им честита на државните институции за демократскиот изборен ден, посочувајќи дека државата може да се справи со предизвици од различен карактер.

Тој посебно им се заблагодари и на припадниците на полицијата и здравствените работници.

„Очекуваме потврда на резултатите од анкетите и сигурна победа на СДСМ и чист мандат за коалицијата „Можеме“, рече Николовски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.