Нови 793 починати во Италија поради КОРОНА ВИРУСОТ

Нови 793 починати во Италија поради КОРОНА ВИРУСОТ, што е нов своевиден црн рекорд. Бројката на починати сега се искачи на 4.825, додека заразени се 53.578 лица.

Во меѓувреме, одкако го напишавме напладне текстот, државите пријавиле за официјална статистика уште 1000 починати. 

Така што сега бројката се приближи на 13.000, додека заразени се над 300 илјади.

Денеска на пладне ваква беше состојбата (графикон)

Нови 1400 починати на глобално ниво во последните 24 часа (графикон)

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.