Ноќеска се прешкртани написите во Скопје и Битола кои вчера беа додадени на спомениците, дека се од хеленски период

Ноќеска се прешкртани написите во Скопје и Битола кои вчера беа додадени на спомениците, дека се од хеленски период.

Кралевите на Античка Македонија како Пердика I, Архелај I, Аминта III, Александар II, Филип III и други добија табли со кои се припишуваат на грчкaта историја…

На твитер се појави и видео од акцијата на шкртањето. Истото најверојатно се случило ноќеска. Не се гледаат лица.

Обоена е и таблата пред споменикот на Филип Втори на плоштадот Магнолија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.