НУКЛЕАРНАТА ЦЕНТРАЛА „РОВНО“ ПРЕСТАНА СО РАБОТА: Нема напон!

Јужноукраинската нуклеарна централа Ровно престана да работи по денешните руски ракетни напади.

Како што е објаснето, електраната „Ровно“ била исклучена поради пад на напонот во мрежата.

Соопштено е и дека нуклеарната централа е префрлена во вонредна работа.

НУКЛЕАРНАТА ЦЕНТРАЛА „РОВНО“ ПРЕСТАНА СО РАБОТА: Нема напон!
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.