Обрван го објави поширокиот список за мечевите со Шпанија

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Ивица Обрван, го објави поширокиот список на играчи, кои ќе конкурираат за место во националниот тим за квалификациските натпревари со Шпанија.

Новиот предводник на репрезентацијата повика 28 ракометари, меѓу кои се наоѓаат четворица ракометари на  Металург Јуниор, а на списокот се и Горан Кузмановски, односно Лазо Мајнов кои не беа во комбинација кај поранешниот селектор Звонко Шундовски. На списокот на Обрван се најдоа следните играчи: 1. Даскалоски Златко – ВАРДАР ПРО2. Митревски Никола – МЕТАЛУРГ3. Ристовски Борко –  ГУМЕРСБАХ 4. Ангелов Петре – МЕТАЛУРГ5. Недановски Владимир – МЕТАЛУРГ6. Ојлески Гоце – ВАРДАР ПРО7. Алушевски Стевче – МЕТАЛУРГ8. Мојсовски Наумче – МЕТАЛУРГ9. Лазаров Филип – ВАРДАР ПРО10. Јоновски Аце – МЕТАЛУРГ11. Маркоски Велко – МЕТАЛУРГ12. Кузмановски Горан – ОДОРХЕИ13. Ангеловски Бранислав –  KОНСТАНЦА14. Миркуловски Филип – МЕТАЛУРГ15. Лазаров Кирил – АТЛЕТИKО МАДРИД16. Мајнов Лазо – ЕЛВЕРУМ17. Левов Милан – МЕТАЛУРГ18. Георгиевски Гоце – МЕТАЛУРГ19. Темелков Владимир – БАСХАРАГЕ20. Мојсоски Златко – МЕТАЛУРГ21. Јовчевски Влатко – ВАРДАР ПРО22. Димовски Ванчо – МЕТАЛУРГ23. Стоилов Стојанче – ВАРДАР ПРО24. Марковски Никола – РК ВАРДАР ПРО25. Нелоски Марко – МЕТАЛУРГ ЈУНИОР26. Талевски Филип – МЕТАЛУРГ ЈУНИОР27. Манасков Мартин – МЕТАЛУРГ ЈУНИОР28. Маџовски Бојан – РК МЕТАЛУРГ ЈУНИОРМакедонија во квалификациите актуелниот светски првак ќе го пречека на 3.април, а реваншот во Шпанија ќе се одигра на 7.април
Макфакс
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Ивица Обрван, го објави поширокиот спи

Пронајдете не на следниве мрежи: