Објавила фотографија од загорена храна па сега брутално се шегуваат со неа на Твитер

Loading...

Твитер може да биде забавно, но истовремено и прилично брутално место. Тоа на своја кожа го почувствувала соработничката на Фокс Њуз, Дана Перино.
Имено, Дана на социјалната мрежа Твитер споделила фотографијата од храната која ја подготвила, а многу брзо станала предмет на исмевање.

„Направив queso“, напишала таа покрај фотографијата со загореното јадење, кое ги ужаснало Твитер корисниците, после што почнале да објавуваат свои верзии од „одвратни Super Bowl предјадења“.
„Направив queso“ станало меме, а ова се некои од најдобрите реакции.

loading...