Објавила фотографија од загорена храна па сега брутално се шегуваат со неа на Твитер

Твитер може да биде забавно, но истовремено и прилично брутално место. Тоа на своја кожа го почувствувала соработничката на Фокс Њуз, Дана Перино.
Имено, Дана на социјалната мрежа Твитер споделила фотографијата од храната која ја подготвила, а многу брзо станала предмет на исмевање.

„Направив queso“, напишала таа покрај фотографијата со загореното јадење, кое ги ужаснало Твитер корисниците, после што почнале да објавуваат свои верзии од „одвратни Super Bowl предјадења“.
„Направив queso“ станало меме, а ова се некои од најдобрите реакции.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.