Ова е НОВОТО ХИТ КАФЕ што го запали Инстаграм: Комбинацијата изгледа чудно, но луѓето велат дека е ИДЕАЛНО ЗА ТОПЛИТЕ ДЕНОВИ

Loading...

Инстаграм е преплавен со овој нов вид кафе што ќе доминира летово.
На почетокот на пандемијата, кафето Далгона се истакна како посебен хит, а сега Инстаграм е луд по тоник кафето.
РЕЦЕПТ ЗА ТОНИК КАФЕТО:
Состојки:
170 мл тоник
60 мл разладено кафе
Мраз
Додатоци по желба: исцеден портокал или грејпфрут, цимет, мед, јаворов сируп, виски или дури и џин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irina sergeevna (@tastyirishcream)


Подготовка:
Кај подготовката, најважен е редоследот – прво тоникот се става во чашата. Потоа наполнете ја чашата до врвот со мраз па полека додавајте го кафето во тенок млаз. После тоа, ако сакате, можете да ставите и некој додаток.
Таа е една од најпопуларните варијанти за подготовка на овој пијалок, а другите варијанти можете да ги видите на Инстаграм.

loading...