Ова е убавата ќерка на сопственикот на Лестер која загина со нејзиниот татко

Светските медиуми секојдневно пишуваат за раскошниот живот на ќерката на сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер која заедно со нејзиниот татко загинаа во хеликоптерска несреќа во саботата вечерта.
Ворамас е родена во Тајланд и има дипломирано како моден дизајнер во Лондон, но по дипломирањето му се приклучува на семејниот бизнис кој ја надгледува маркетинг стратегијата на King Power како и корпоративната комуникација.


Таа до денот на загинувањето беше главен комерцијален директор и извршен потпретседател во компанијата King Power.
Таа неодамна стапила во брак, а свадбената церемонија несомнено изгледала како од бајките.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.