Огромна гледаност на СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ онлајн

Огромна гледаност на СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ онлајн. Забележавме над 6000 приклучени кои сакаа уште еднаш да ја погледнат оваа култна претстава. Што е за поздравување. Сепак мораме да истакнеме дека звукот беше катастрофален, а и снимката не беше посебно добро снимена. Така што за жал изостана целосното уживање… Се надеваме дека другите претстави се попрофесионално снимени.

Подолу ја имате програмата и за наредните денови. 

„Сомнително лице“, „Изгубени Германци“, „Парите се отепувачка“, „Да тргнеме Сењор“ и „Мајсторот и Маргарита“ се петте театарски претстави што Македонскиот народен театар, во перидот од 18 до 24 март, за својата публика во времево на светска пандемија бесплатно ќе ги прикаже на својот интернет канал.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.