Олимпијакос ја освои 40-та титула

Фудбалерите на Олимпијакос, во дербито на 25.коло во грчкото првенство, го совладаа АЕК со 3:0 и ја обезбедија 40-та титула во историјата на клубот.На пет кола до крајот на шампионатот во Грција, Олимпијакос се стекна со предност од 16 бодови во однос на второпласираниот Астерс, со што и матеметички ја обезбди титулата.Екипата од Пиреја стана само седмиот клуб во светот со освоени 40 домашни титули.До победата над АЕК, Олимпијакос го предводеа Пападопулос кој постигна два и Абдун кој еднаш се запиша во листата на стрелци.
МакфаксФудбалерите на Олимпијакос, во дербито на 25.коло во грчкото првенство, го совладаа АЕК со 3:0 и ја обезбедија 4

Пронајдете не на следниве мрежи: