Освежете ги вашите деца со вкусен детски коктел

Летото дојде, а со тоа се промини и начинот на исхрана.
Веќе е време за коктели и освежителни пијалоци.
Еве неколку идеи кои можете да ги приготвите за вашите деца:
Млечен коктел
Потребни состојки: 2 банани, 200 мл. сок од портокал, 100 гр. јогурт, 1-2 лажици мед.
Начин на подготовка: Излупете ја  и исечете ја бананата на парчиња. Додадете ги останатите производи и измешајте со мешалка. Овој коктел е кул за децата, принесете им го како освежителен пијалок или како попладневна закуска.
Повеќе на следниот ЛИНКЛетото дојде, а со тоа се промини и начинот на исхрана.
Веќе е време за коктели и

Пронајдете не на следниве мрежи: