Панговски: Ленин да го закочеше Скопје заедно со другар му Квиско во 2018 година денес немаше да мораме да враќаме име, ќе беше сочувано

Ленин има под контрола околу 150 автобуси.

Да беше по некоја случајност Стаљин, октомври 2018-та ќе го закочеше Шкуп со другар му #Квиско заедно и денес немаше да мораме да враќаме име #јер ќе беше сочувано.

Панговски: Ленин да го закочеше Скопје заедно со другар му Квиско во 2018 година денес немаше да мораме да враќаме име, ќе беше сочувано

И „херојот” Ковачки можеше да викне 200-300 војници….

Епа чорба македонче.

ИметоДаГоВратитеПедери

(фејсбук статус на Сашо Панговски)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.