Пандев му донесе бод на Наполи

Горан Пандев му донесе бод на Наполи против Милан, со што екипата од Неапол ја задржа предноста од четири бодови на второто место во однос на противникот.

Пандев голот го постигна во 33.минута на асистенција на Хамшик, откако три минути претходно Милан дојде до предност со голот на Фламини. Нерешениот резултат во дербито оди на сметка на Јувентус кој во понеделник против Лацио ќе го комплетира 32.коло во Серија А.Резултати: Палермо-Болоња 1:1Каљари-Интер 2:0Парма-Удинезе 0:3Џенова-Сампдорија 1:1Торино-Рома 1:2Пескара-Сиена 2:3Аталанта-Фиорентина 0:2Табела: Јувентус (-1) 71, Наполи 63, Милан 59, Фиорентина 55, Лацио (-1) 51, Рома 51.
Макфакс
Горан Пандев му донесе бод на Наполи против Милан, со што екипата од Неапол ја задржа предност

Пронајдете не на следниве мрежи: