Пандов: Името Република Македонија нема да се врати! (видео)

Во својот настап на Само Вистина од пред некој ден Александар Пандов изрично изјави дена ВМРО-ДПМНЕ нема да го врати името Република Македонија ниту да има 111 пратеници. Тој рече и дека смета оти не само раководството туку и членството мислело исто така околу проблемот со името… 
Во видеото кое што кружи по Фејсбук погледнете накратко за што станува збор.

Пандов: името Р Македонија нема да се врати

Пандов: името Р Македонија нема да се врати

Posted by Puls24.mk on Friday, January 31, 2020

Ова оди директно во колизија со изјавите на Мицковски кој рече дека ако освои 80 пратеници ќе го ревидира Преспанскиот договор. Се разбира никој никогаш во Македонија не освоил 80 пратеници и јасно е дека таа изјава е наменска за да се амортизира нервозата од пасивноста на големото членство.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.