Пејачката веќе 20 години изгледа исто, како воопшто да не старее

Веќе неколку децении, пејачката Џенет Џексон успева да се одржи на самиот врв.
Неодамна, 52-годишната Џексон се појавила на еден настан во Холивуд и докажала дека нејзиниот изглед е незначително променет од деведесеттите години. Витканата коса и опуштената гардероба направиле пејачката да изгледа како да е во нејзините триесетти години.


Во медиумите се појави вест дека Џенет за првпат во кариерата ќе настапи на музичкиот фестивал Гластонбери, што би бил и нејзин прв настан во Велика Британија во последните осум години. Настапот е закажан за само неколку дена по одбележувањето на 10-годишнината од смртта на нејзиниот брат и кралот на поп музиката, Мајкл Џексон.


Инаку, Џенет за првпат стана мајка во јануари 2017 година, кога роди момче. Недолго потоа таа се разведе од сопругот, катарскиот милијардер Висам ал Манa.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.