Платила 5 долари за венчаница, а потоа ја дознала неверојатната вистина

Фустанот одлично и прилегал и не и требало никакви дополнителни измени

Една жена ја купила својата венчаница во продавница за половни работи и платила многу малку, а потоа сфатила дека нејзиниот фустан вреди многу повеќе!

View this post on Instagram A post shared by Autumn Trickler (@_a_bizzle_)

Ја чинел само 5 долари, но нејзината вистинска парична вредност била неверојатни 1.750 долари .

Но, за „Autumn Trickler“, нејзината вистинска вредност лежи во спомените што ги создаде откако ја носеше оваа венчаница. Оваа убавица очигледно имаше око на јастреб и можеше да го види нејзиниот потенцијал – дури и ако не беше ни свршена во тоа време.

Но, тоа не ја спречи TikToker Autumn, која има 22.000 следбеници, да ја купи нејзината евтина венчаница. Нејзината мајка прва ја забележала кутијата со фустанот.

– Ја отвори кутијата и излегоа чевли, стари списанија, фустан и превез. Мајка ми праша колку ќе чини и ѝ кажаа 5 долари. И двајцата веднаш знаевме дека тоа е мојата венчаница. Тогаш не бев ни верена. Отсекогаш сум сакал винтиџ мода и декор. Фустанот даваше таков безвременски изглед. Кутијата го имаше дури и името на госпоѓата која ја носеше пред мене, откри Есен.

Фустанот одлично и прилегаше и не и требаше никакви дополнителни измени.

– Тоа дефинитивно беше момент создаден за мене. Сè уште го имам во плакарот. „Не знам дали некогаш ќе успеам да се одвојам од неа“, изјави Есен.

Но, нема сомнеж дека и цената беше многу привлечна. На закачалката, овој фустан не изгледаше особено ветувачки. Тоа се смени кога оваа невеста го проба и се увери дека е вистинскиот фустан за неа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.